Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Carrer hermenegild clascar, 1, Vilafranca del penedès, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

21/12/2022

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

05/01/2023

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

30/01/2023

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

20/02/2023

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Consultoria per a inversions al Penedès

Licitaciones públicas: servicio de consultoría para atraer y retener inversiones en l'Alt Penedès. Vilafranca del Penedès.

Perfil del contratante

Comarca de l'Alt Penedès

Perfil del contratante

Comarca de l'Alt Penedès

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

149.974,62 €

Importe sin impuestos

123.945,97 €

Valor estimado del contrato

123.945,97 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

21/12/2022

Ultima actualización

20/02/2023

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

8 Meses

Códigos CPV

79411000 - Servicios generales de consultoría en gestión

Título oficial

Contractació d'un servei tècnic especialitzat pels treballs de consultoria externa per a l'atracció i retenció d'inversions al Penedès. Els treballs objecte de contractació són els següents: - Establir un model comarcal de treball (protocol) per a la captació d'inversions en totes els seus aspectes: recerca d'inversions, inventari de recursos i actius, programes d'atracció i retenció d'inversions i propostes consensuades amb els municipis de la comarca. - Crear la marca Penedès que inclogui aquella informació rellevant definida en els paràmetres per a la captació i retenció de les inversions. - Promoure accions de reindustrialització i reactivació econòmica al territori, millorant les inversions, la definició territorial i gestió dels polígons d'activitat econòmica (PAE). Així mateix, enfortir els sectors amb més potencial industrial i de valor afegit, apostant per sectors estratègics, punters, generadors d'ocupació i l'emprenedoria i creadors de sinergies al territori, entre d'altres, la Digitalització, la Indústria 4.0 i l'Economia Circular. - Desenvolupar accions de coordinació i suport als serveis locals de promoció econòmica per tal d'enfortir els serveis actuals a les empreses i a l'emprenedoria, intercanviar experiències i crear una xarxa de bones pràctiques que ajudin a la consolidació de les diverses iniciatives.- Promoure la concertació amb els agents socioeconòmics amb compromís de polítiques actives de promoció econòmica i ocupació a nivell comarcal. - Identificar inversors amb solvència, solidesa, capacitat d'inversió i de creació de llocs de treball al territori. - Permetre un encaix entre les potencialitats del territori a escala d'ofertes de localització empresarial i el calendari d'inversions de projectes empresarials interessats a les localitzacions que s'ofereixen.

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

-

Método de envío

-

Plazo de presentación ofertas

Hasta 05/01/2023

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

127.553,42 € -15%

Participantes

1

Fecha adjudicación

20/02/2023