Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Carrer de sant feliu, 2, Sant llorenç savall, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

04/08/2023

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

19/10/2023

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

09/01/2024

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

09/01/2024

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación . (EN) Cuarteles de luz:

Licitaciones públicas: objeto del contrato. Ajuntament de Sant Llorenç Savall.

Perfil del contratante

Ajuntament de Sant Llorenç Savall

Perfil del contratante

Ajuntament de Sant Llorenç Savall

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

1.466.365,42 €

Importe sin impuestos

1.211.872,25 €

Valor estimado del contrato

1.211.872,25 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

04/08/2023

Ultima actualización

09/01/2024

Periodo estimado Inicio

15/12/2023

Periodo estimado Final

28/06/2024

Duración

6 meses

Códigos CPV

31500000 - Material de iluminación y lámparas eléctricas

45310000 - Trabajos de instalación eléctrica

Título oficial

Execució de les obres contingudes al Projecte de Millora de l’eficiència energètica de l’enllumenat públic de Sant Llorenç Savall i que, en resum es concreten en: Adequació de les instal·lacions al Reglament Electrotècnic de Baixa Tensió (quadres elèctrics, suports, cablejat d’enllumenat), es proposa la substitució dels punts de llum existents per lluminàries de tecnologia LED. L’enllumenat públic de Sant Llorenç Savall consta de 17 quadre elèctrics d’enllumenat amb un total de 909 lluminàries i 912 làmpades. L’objecte del present projecte el canvi de totes les làmpades de l’enllumenat públic del municipi substituint les actuals de vapor de sodi per llumeneres LED. La tecnologia de làmpada instal·lada actualment a les lluminàries dels diferents quadres d’enllumenat és la indicada en el punt A del quadre de característiques del PCAP Es substitueixen tan les lluminàries que presenten defectes com les que disposen de potencial d’estalvi energètic i econòmic. Es contempla la correcció dels defectes que s’han detectat als suports de les lluminàries i poder donar compliment al REBT. També s’actuarà a les línies d’enllumenat que estan en mal estat i que no compleixen amb el REBT, substituint els trams necessaris implantar un sistema intel·ligent de control punt a punt pels punts de llum del municipi. El control remot de la instal·lació es realitzarà mitjançant el núvol. Es poden establir nivells de regulació basats en l’hora de funcionament, programar esdeveniments de calendari per dates específiques, etc. Aquest sistema disposarà d’una centraleta en cada quadre on es podran extreure dades de consums de forma horària i quarto horària, obtenint la corba de càrrega de cada quadre permetent la seva visualització mitjançant gràfics i obtenir els registres de consum mensuals i anuals. Aquesta centraleta disposarà de comunicació GPRS. Implantar el sistema punt a punt a quasi totes les lluminàries del municipi.

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Manual

Plazo de presentación ofertas

Hasta 19/10/2023

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

937.374,80 € -36%

Participantes

7

Fecha adjudicación

09/01/2024