Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Mallorca, Islas baleares, España

Anuncio de Licitación

11/07/2026

Perfil del contratante

Anuncio de Pliegos

11/07/2026

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

03/08/2026

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Obra de construcción de jardín arqueológico Hortus Roma en la Ciudad Romana de Pollentia

Licitación de obra para la construcción del Hortus Roma, un espacio de descanso y contemplación ubicado al sur del barrio residencial de la Portella en la Ciudad Romana de Pollentia. El proyecto incluye la creación de zonas ajardinadas, áreas de descanso, diferentes itinerarios de recorrido dentro de las ruinas y dos pasarelas conectoras entre las ruinas y la nueva zona habilitada. Se trata de un procedimiento abierto con tramitación ordinaria.

Perfil del contratante

Consorci de la Ciutat Romana de Pollentia

Perfil del contratante

Consorci de la Ciutat Romana de Pollentia

Datos generales

Estado

Pendiente de Adjudicación

Presupuesto base de licitación

119.055,98 €

Importe sin impuestos

99.475,60 €

Valor estimado del contrato

99.475,60 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

11/07/2026

Ultima actualización

01/09/2026

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

3 Meses

Códigos CPV

45112700 - Trabajos de paisajismo

45233262 - Trabajos de construcción de zonas peatonales

Título oficial

Consisteix en dur a terme un HORTUS ROMA ubicat al sud del barri residencial de la Portella dins la trinxera. Es tracta de generar diferents espais de descans i contemplació de les ruïnes, zones enjardinades i diferents recorreguts per tal de crear itineraris alternatius dins la Ciutat Romana de Pol·lèntia. Es generen dues passarel·les que connecten les ruïnes amb aquesta nova zona habilitada.

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 03/08/2026

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

Hasta 03/08/2026

Términos y Calificaciones

Calificaciones técnicas

  • Otros - Classificació empresarial potestativa: Grup G (Vials i pistes), Subgrup 6 (Obres vials sense qualificació específica), Categoria 1.
  • Otros - b)Les empreses de nova creació, entenent com a tals les que tenen una antiguitat inferior a cinc anys, podran acreditar la seva solvència tècnica i professional a través del mitjà següent (sense que en cap cas els sigui aplicable el que estableix la lletra a.1) relatiu a l'execució d'un nombre determinat d'obres): - Mitjançant la indicació i acreditació del personal mínim a adscriure al contracte, que ja estigui integrat en l’empresa i/o que la licitadora es compromet a contractar, que participarà en el contracte. A aquests efectes per a la superació del mínim de solvència d’aquest requisit, les licitadores hauran d’acreditar que l’empresa disposa dels mitjans materials com a condició de solvència per poder realitzar el contracte i del personal mínim, considerant-se com a mínim que s’haurà d’acreditar disposar o compromís de disposar en el moment de la formalització del contracte: - Personal mínim a acreditar: □Un (1) Cap d’Obra amb titulació universitària tècnica (Arquitecte Tècnic, enginyer tècnic) o experiència equivalent demostrable, encarregat de la direcció tècnica per part del contractista, a fi i efecte de facilitar la interlocució amb la Direcció Facultativa i la vigilància de la bona execució i seguretat. □Persona d’execució especialista. Compromís d’adscripció de, com a mínim, un Oficial 1ª com a encarregat de les obres amb experiència demostrable en obres similars. La licitadora seleccionada com a millor oferta haurà de presentar, dins el termini que indiqui els plecs: - Declaració responsable de compromís d’adscripció a l’execució del contracte, acompanyada de la titulació acadèmica (en el cas del Cap d’Obra) o la documentació acreditativa de la categoria professional (vida laboral acompanyada del contracte, o vida laboral acompanyada de certificat d’empresa) (vida laboral o contractes) del personal especialista; així com de l’autorització signada per les persones en qüestió a aportar la seva documentació i la seva conformitat a que les adscriguin a l’execució del contracte, en el supòsit que es tractin de personal de nova contractació que encara no estigués integrat en l’empresa.
  • Trabajos realizados - a)Per a totes les empreses en general, llevat de les de nova creació: Relació de les obres executades, com a màxim, en el curs dels (5) cinc últims anys, de característiques similars a la que és objecte de licitació, avalada per certificats de bona execució per a les obres més importants; aquests certificats indicaran l'import, les dates i el lloc d'execució de les obres i es precisarà si es van realitzar segons les regles per les quals es regeix la professió i es van dur normalment a bon terme; si escau, aquests certificats seran comunicats directament a l'òrgan de contractació per l'autoritat competent. Els requisit mínims seran que l'import anual acumulat de les obres realitzades en l'any de major execució sigui igual o superior a 69.632’92 €d'obra executada, referida a tots els conceptes inclosos en el preu, excepte l'IVA, que queda exclòs. Les obres que s'acreditin han de ser obres de característiques similars a les del present contracte; a l'efecte, es consideren obres de característiques similars al d'aquest contracte les obres realitzades dins el subgrup o subgrups G6 de classificació de contractistes d'obres. En tot cas, es consideren compreses les obres incloses dins l’àmbit de les cinc primeres xifres del codi CPV del contracte: 45112000, Treballs d’excavació i moviment de terres. Els imports a acreditar es refereixen a tots els conceptes inclosos en el preu, excepte l'IVA, que queda exclòs i no servirà per acreditar import

Calificaciones financieras

  • Otros - Classificació empresarial potestativa: Grup G (Vials i pistes), Subgrup 6 (Obres vials sense qualificació específica), Categoria 1.
  • Cifra anual de negocio - b) Acreditar un volum anual de negocis, referit a l'any de major volum de negoci dels tres últims conclosos, que no podrà ser inferior a 149.213’40 € en un dels tres últims anys pels quals estigui conclosa l'obligació de presentació dels comptes anuals. L'acreditació documental es podrà realitzar a través d'algun dels següents mitjans: - Mitjançant la presentació de certificació d'inscripció en el registre oficial de licitadors i empreses classificades del Sector Públic, que acreditarà les condicions de solvència econòmica i financera de l'empresari pel valor o import que indiqui elcertificat. Les licitadores poden optar per presentar el certificat davant el Consorci de la Ciutat Romana de Pol·lèntia o bé per presentar una sol·licitud de representant legal de la licitadora instant a l 'Ajuntament d’Alcúdia o al Consorci perquè l'obtingui d'ofici i l’aporti a l'expedient. - Per mitjà de la presentació dels seus comptes anuals aprovats i dipositats en el Registre Mercantil, si l'empresari estigués inscrit en el registre, i en cas contrari per les dipositades en el registre oficial en què hagi d'estar inscrit. Els empresaris individuals no inscrits en el Registre Mercantil podran acreditar el seu volum anual de negocis mitjançant els seus llibres d'inventaris i comptes anuals legalitzats pel Registre Mercantil, o bé, a través de l'aportació d'original o còpia compulsada del resum anual d'IVA (Model 390). - Per mitjà de la presentació d'un certificat expedit per l'AEAT acreditatiu de l'import net de la xifra de negocis, que acrediti que l'import de la xifra de negocis de la licitadora supera, en algun dels tres últims anys conclosos, el mínim requerit. - Mitjançant la presentació d'una certificació emesa per entitat bancària, que expressi clarament que el volum anual de negocis de l'empresa en l'àmbit a què es refereix el contracte no és inferior a l'indicat en el paràgraf anterior. - Per mitjà de la presentació dels certificats comunitaris que estableix l'article 97 de l’LCSP abans esmentats. No obstant això, quan per una raó vàlida les licitadores no estiguin en condicions de presentar cap de les referències sol·licitades ara indicades en algun dels subapartats anteriors, l'òrgan de contractació podrà autoritzar acreditar la seva solvència econòmica i financera mitjançant qualsevol altre document que l'òrgan de contractació consideri adient.
  • Patrimonio neto - a) Acreditar un patrimoni net, o bé una "ratio" entre actius i passius, al tancament de l'últim exercici econòmic pel qual estigui vençuda l'aprovació de comptes anuals per import igual o superior a 15.000 €. Es podrà acreditar el compliment d'aquest requisit mitjançant l'aportació dels comptes anuals de l'exercici indicat presentats en el Registre Mercantil o en el Registre Oficial que correspongui, o llibres de comptabilitat degudament legalitzat per aquells empresaris que no tinguin obligació de presentar comptes a registres oficials.

Calificaciones específicas

  • No prohibición para contratar - No prohibición para contratar
  • Estar prerregistrado en el ROLECE, y declarar que no ha habido modificaciones en los datos registrados - Estar prerregistrado en el ROLECE, y declarar que no ha habido modificaciones en los datos registrados
  • No estar incurso en incompatibilidades - No estar incurso en incompatibilidades
  • Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social - Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social
  • Cumplimiento con las obligaciones tributarias - Cumplimiento con las obligaciones tributarias
  • Capacidad de obrar - Capacidad de obrar

Garantías financieras

  • Final - x5

Términos de adjudicación

  • Ampliació del termini de garantia: 10%
  • Oferta econòmica: 70%
  • Temps de resposta per urgències: 10%
  • Programa de manteniment preventiu: 10%

Documentos

Resolución

Aún no se ha presentado el anuncio de adjudicación.

Sigue esta licitación y te avisaremos cuando se presente la resolución.