Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Mallorca, Islas baleares, España

Anuncio de Licitación

17/07/2025

Perfil del contratante

Anuncio de Pliegos

17/07/2025

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

04/08/2025

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

24/09/2025

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

28/10/2025

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Mantenimiento de Protección Contra Incendios

Licitaciones públicas: servicio y suministro para mantenimiento de instalaciones de protección contra incendios. Fundació per a l'Esport Balear, Mallorca.

Perfil del contratante

Fundació per a l'Esport Balear

Perfil del contratante

Fundació per a l'Esport Balear

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

129.390,15 €

Importe sin impuestos

106.934,01 €

Valor estimado del contrato

196.344,12 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

17/07/2025

Ultima actualización

28/10/2025

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

2 Años

Códigos CPV

45343000 - Trabajos de instalación de dispositivos de protección contra incendios

50413200 - Servicios de reparación y mantenimiento de instalaciones contra incendios

44480000 - Equipos diversos contra incendios

Título oficial

Servicio y suministro de material necesario para el mantenimiento de las instalaciones de protección contra incendios y extinción de incendios, y del sistema de temperatura y evacuación de humos de los edificios gestionados por la Fundación para el Deporte Balear

Proceso de licitación

Proceso

Procedimiento Abierto

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 04/08/2025

Presentación

A uno o varios lotes

Cantidad máxima de presentación de lotes

3

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

Hasta 30/07/2025

Términos y Calificaciones

Calificaciones técnicas

  • Otros - Indistintament, mitjançant la classificació en el grup o subgrup de classificació corresponent al contracte (Grup P, Subgrup 5, Categoria 1. Serveis de manteniment i reparació de seguretat i contra incendis), o bé d’acord amb l’article 90.1.a), mitjançant la relació dels principals serveis o treballs realitzats de naturalesa igual o similar als que constitueixen l’objecte del contracte en els darrers tres anys, en la qual s’indiqui l’import, la data i el destinatari, públic o privat, d’aquests. Els serveis o treballs efectuats s’acreditaran mitjançant la presentació de certificats expedits o visats per l’òrgan competent, quan el destinatari sigui una entitat del sector públic; i quan el destinatari sigui privat, mitjançant un certificat expedit per aquest o, si escau, mitjançant una declaració responsable de l’empresa acompanyada dels documents acreditatius de la prestació que estiguin en el seu poder. Criteris de selecció i requisits mínims: Els serveis han de ser de naturalesa igual o similar als que constitueixen l’objecte del contracte i, dins del període indicat, l’import anual acumulat en l’any de major execució haurà de ser igual o superior a: Lot 1: 23.055,46 €, IVA exclòs, corresponent al 70 % d’una anualitat mitjana del contracte. Lot 2: 1.623,99 €, IVA exclòs, corresponent al 70 % d’una anualitat mitjana del contracte. Lot 3: 12.747,46 €, IVA exclòs, corresponent al 70 % d’una anualitat mitjana del contracte. El valor mínim es podrà acreditar amb un únic servei o amb la suma de dos o més serveis. Quan el contractista sigui una empresa de nova creació, entenent per tal aquella que tingui una antiguitat inferior a cinc anys, la seva solvència tècnica s’acreditarà pels mitjans següents: Mitjans: declaració del licitador indicant la maquinària, material i equip tècnic del què es disposarà per a l’execució del servei, a la que s’adjuntarà la documentació acreditativa pertinent quan li sigui requerit pels serveis dependents de l’òrgan de contractació. Els licitadors han de reunir la totalitat dels requisits de capacitat i solvència exigits amb caràcter previ al venciment del termini de presentació de les ofertes. Veure la lletra F3 del PCAP

Calificaciones financieras

  • Cifra anual de negocio - : Indistintament, mitjançant la classificació en el grup o subgrup de classificació corresponent al contracte (Grup P, Subgrup 5, Categoria 1. Serveis de manteniment i reparació de seguretat i contra incendis), o bé d'acord amb l'article 87.1 a), mitjançant el volum anual de negocis en l'àmbit del contracte, referit al millor exercici entre els tres darrers disponibles, tenint en compte la data de constitució o d'inici de les activitats de l'empresari i la data de presentació de les ofertes. Declaració de l'empresari sobre el volum anual de negocis de l'empresa referit als tres darrers exercicis disponibles. El volum anual de negocis, en el millor exercici entre els tres darrers disponibles i tenint en compte les dates de constitució o d'inici de les activitats de l'empresari i la presentació de les ofertes, haurà de ser igual o superior a: Lot 1: 55.057,72 €, IVA exclòs (50 % del valor estimat del contracte). Lot 2: 4.871,96 €, IVA exclòs (50 % del valor estimat del contracte). Lot 3: 38.242,38 €, IVA exclòs (50 % del valor estimat del contracte). Veure lletra F2 PCAP

Calificaciones específicas

  • No prohibición para contratar - No prohibición para contratar
  • Cumplimiento con las obligaciones tributarias - Cumplimiento con las obligaciones tributarias
  • Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social - Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social
  • No estar incurso en incompatibilidades - No estar incurso en incompatibilidades
  • Capacidad de obrar - Capacidad de obrar

Términos de adjudicación

  • 1. Oferta económica: 80%
  • 2. Dotación bolsa económica: 15%
  • 3. Contratación social: 5%

Documentos

Lotes y adjudicación

Lote 1

Adjudicado

Servei i subministrament de material necessari per al manteniment preventiu i correctiu d’elements de protecció contra incendis i extinció de l’edifici Velòdrom Illes Balears.

Importe

79.706,00 €

Importe sin impuestos

65.872,73 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

Por haber obtenido la mayor puntuación.

Adjudicado a

Importe adjudicado

75.026,16 € -6%

Participantes

2

Fecha adjudicación

24/09/2025

Lote 2

Adjudicado

Servei i subministrament de material necessari per al manteniment preventiu i correctiu d’elements de protecció contra incendis i extinció de l’edifici Residència Reina Sofia

Importe

5614,35 €

Importe sin impuestos

4639,96 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

Por ser la primera clasificada con 93,18 puntos.

Importe adjudicado

4582,79 € -18%

Participantes

2

Fecha adjudicación

24/09/2025

Lote 3

Adjudicado

Servei i subministrament de material necessari per al manteniment preventiu i correctiu del sistema de temperatura i evacuació de fums de l’edifici Velòdrom Illes Balears

Importe

44.069,80 €

Importe sin impuestos

36.421,32 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

Por ser la única propuesta y haber obtenido 100 puntos.

Adjudicado a

Importe adjudicado

34.286,56 € -22%

Participantes

2

Fecha adjudicación

24/09/2025