Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Carrer hermenegild clascar, 1, Vilafranca del penedès, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

14/11/2024

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

04/12/2024

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

05/02/2025

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

28/02/2025

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación El proyecto de restauración de la Comunidad Valenciana (en catalán) es un proyecto de restauración de la Comunidad Autónoma de Cataluña (en catalán)

Licitaciones públicas: proyecto de restauración. Comarca de l'Alt Penedès, Vilafranca del Penedès.

Perfil del contratante

Comarca de l'Alt Penedès

Perfil del contratante

Comarca de l'Alt Penedès

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

1.266.068,56 €

Importe sin impuestos

1.046.337,65 €

Valor estimado del contrato

1.046.337,65 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

14/11/2024

Ultima actualización

28/02/2025

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

10 Meses

Códigos CPV

45112700 - Trabajos de paisajismo

Título oficial

L’objecte del contracte és l’execució de les obres, segons projecte executiu d’adequació paisatgística i constructiva de l’Eix diagonal ciclable entre Olèrdola i Sant Pere de Riudebitlles a la comarca de l’Alt Penedès. Fase I tram entre Vilafranca del Penedès i Sant Pere de Riudebitlles, per afavorir la mobilitat saludable, i interconnectar el territori rural de manera sensible i respectuosa amb el paisatge. Les actuacions busquen posar en valor la via, mitjançant la restauració paisatgística i naturalització dels espais degradats als costats del vial, afavorir els valors ecosistèmics de l’entorn natural adjacent, aportar confort climàtic a les persones usuàries i finalment dotar de serveis per als cicloturistes.El projecte executiu d’ Adequació paisatgística i constructiva de l’Eix diagonal ciclable, entre Olèrdola i Sant Pere de Riudebitlles, fou redactat per l’equip tècnic de LEKU STUDIO, VAIC MOBILITY i MATA ALTA, amb en Jokin Santiago com a responsable del projecte, aprovat inicialment l'1 d’agost de 2024 mitjançant resolució de la Junta de Govern i publicat al BOPB de 6 d’agost de 2024 i al DOGC de 12 d’agost de 2024. Aquestes actuacions, promogudes pel Consell Comarcal de l’Alt Penedès s’emmarquen en el Pla de Sostenibilitat Turística en Destí de l’Alt Penedès, finançat amb els fons de la Unió Europea NextGenerationEU. Concretament de les actuacions del programa 1 de l’eix 1 “Adequació, integració i restauració paisatgística a l’entorn de l’eix diagonal ciclable”, i dels programes 1, “Via ciclable eix diagonal Penedès”, i 2, “Àrees de servei de la via ciclable de l’eix diagonal Penedès” de l’eix 2. El present contracte contribueix a les etiquetes climàtiques 050 i 075 definides a l’Annex I del Reglament (UE) 2021/241 pel qual s’estableix el mecanisme de l’MRR, que contribueixen un 40% i un 100% als objectius climàtics definits per la Unió Europea respectivament. Concretament el contracte contribuirà en un 16% a l’etiqueta 050 i en un 84% a l’etiqueta 075.

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 04/12/2024

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

1.202.765,12 € -5%

Participantes

2

Fecha adjudicación

28/02/2025