Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Mallorca, Islas baleares, España

Anuncio de Licitación

09/01/2026

DOUE

Anuncio de Licitación

09/01/2026

Perfil del contratante

Anuncio de Pliegos

09/01/2026

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

24/02/2026

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación El desarrollo de una aplicación informática para la gestión de la documentación preparatoria de las sesiones de la Comisión de Secretarios Generales y del Consejo de Gobierno.

Licitaciones públicas: desarrollo de una aplicación para la gestión de documentación. Consejería de Presidencia, Cultura e Igualdad. Mallorca.

Perfil del contratante

Consejeria de Presidencia, Cultura e Igualdad

Perfil del contratante

Consejeria de Presidencia, Cultura e Igualdad

Datos generales

Estado

Pendiente de Adjudicación

Presupuesto base de licitación

148.993,88 €

Importe sin impuestos

123.135,44 €

Valor estimado del contrato

244.711,17 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

09/01/2026

Ultima actualización

31/08/2026

Periodo estimado Inicio

01/04/2026

Periodo estimado Final

-

Duración

24 Meses

Códigos CPV

72230000 - Servicios de desarrollo de «software» personalizado

Título oficial

El desenvolupament d'una aplicació informàtica per a la gestió de la documentació preparatòria de les sessions de la Comissió de Secretaris Generals i del Consell de Govern.

Proceso de licitación

Proceso

Procedimiento Abierto

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 24/02/2026

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

Hasta 24/02/2026

Términos y Calificaciones

Calificaciones técnicas

  • Trabajos realizados - Criteris de selecció i requisits mínims: Els serveis o treballs efectuals s’han d’acreditar mitjançant certificats expedits o visats per l’òrgan competent, quan el destinatari sigui una entitat del sector públic; quan el destinatari sigui un subjecte privat, mitjançant un certificat expedit per aquest i, a falta d’aquest certificat, mitjançant una declaració de l’empresari, acompanyada dels documents en poder seu que acreditin que la realització de la prestació (per exemple factures conformades i/ o pagades, conformitat o adjudicació de la pròrroga del contracte o altres documents o proves que a judici motivat de l’òrgan de contractació acreditin una bona/correcta execució de la prestació). Mitjans: Una relació dels principals serveis o treballs efectuats de la mateixa o similar naturalesa que els que constitueixen l’objecte del contracte per un import anual acumulat en el millors dels tres últims anys, igual o superior al valor estimat del contracte. En aquesta relació s’ha d’indicar l’import, la data i el destinatari, públic o privat.

Calificaciones financieras

  • Cifra anual de negocio - Criteris de selecció i requisits mínims: Es considerarà que els licitadors disposen de solvència suficient per executar el contracte quan el volum anual de negocis en l’àmbit a què es refereix el contracte sigui, almenys, igual o superior al valor pressupost base de licitació, IVA exclòs. Aquest volum ha de referir-se al millor exercici dels tres últims disponibles en funció de les dates de constitució o d’inici de les activitats de l’empresari i de presentació de les ofertes. Alternativament, es considerarà que tenen solvència econòmica suficient si compten amb una assegurança d’indemnització per riscs professionals, per un import no inferior al valor estimat del contracte. Mitjans: Volum anual de negocis s’haurà d’acreditar mitjançant l'aportació dels comptes anuals aprovats i dipositats en el Registre Mercantil si el licitador està inscrit en aquest Registre i, en cas contrari, pels comptes dipositats en el registre oficial en què hagi d’estar inscrit. Els empresaris individuals no inscrits en el Registre Mercantil podran acreditar el volum anual de negocis mitjançant els seus llibres d’inventaris i comptes anuals legalitzats pel Registre Mercantil.

Calificaciones específicas

  • Para las empresas extranjeras, declaración de sometimiento a la legislación española. - Para las empresas extranjeras, declaración de sometimiento a la legislación española.
  • No estar incurso en incompatibilidades - No estar incurso en incompatibilidades
  • Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social - Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social
  • Capacidad de obrar - Capacidad de obrar
  • Cumplimiento con las obligaciones tributarias - Cumplimiento con las obligaciones tributarias
  • No prohibición para contratar - No prohibición para contratar

Garantías financieras

  • Final - x5

Términos de adjudicación

  • Oferiment de reunions extraordinàries de coordinació presencial addicionals sense cost.: 2%
  • Ampliació de l’equip de treball assignat al desenvolupament i execució del contracte.: 3%
  • Es valorarà que més del 50% de la plantilla que executarà el contracte siguin treballadors amb un contracte indefinit.: 10%
  • Oferta económica: 45%
  • Adequació i desenvolupament de les funcionalitats: Presentació d’un pla i mètode de treball.: 40%

Documentos

Resolución

Aún no se ha presentado el anuncio de adjudicación.

Sigue esta licitación y te avisaremos cuando se presente la resolución.