Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Carrer nou, 12, Sitges, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

25/11/2020

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

10/12/2020

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

08/03/2021

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

06/04/2021

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

L'Ajuntament lliurarà els vehicles que es troben al final de la seva vida útil a favor d'un centre autoritzat de tractament, als efectes previstos en el Reial Decret 20/2017, de 20 de gener, sobre els vehicles al final de la seva vida útil, i en l'article 106 del Reial Decret Legislatiu 6/2015, de 30 d'octubre, pel que s'aprova el text refós de la Llei sobre trànsit, circulació de vehicles a motor i seguretat vial, i d'acord amb les condicions establertes en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars (PPTP). Els vehicles a lliurar es trobaran majoritàriament en el dipòsit municipal de vehicles, i d'altres es trobaran immobilitzats a la via pública, per haver finalitzat la seva vida útil, ja sigui per abandonament, renúncia voluntària del seu propietari, cedits a l'Ajuntament, per baixa definitiva, com a residu sòlid, etc. A aquests efectes, s'entén com a vehicle fora d'ús aquell vehicle de motor que esdevé residu perquè ha estat abandonat o pel fet que el seu posseïdor se'n desprèn o té la intenció o l'obligació de desprendre-se'n. Un vehicle abandonat serà aquell que, previ requeriment municipal, reuneixi les característiques previstes en la vigent Llei de trànsit, circulació de vehicles a motor i seguretat vial, RDL 6/2015, per tal que l'Ajuntament pugui ordenar el trasllat del vehicle a un Centre Autoritzat de Tractament de Vehicles (CATV) per a la seva posterior destrucció i descontaminació. Amb el trasllat i lliurament del vehicle a un CATV al final de la seva vida útil, l'empresa adjudicatària del contracte obté la propietat dels vehicles que com a residu municipal li han estat lliurats per l'Ajuntament.

Perfil del contratante

Ajuntament de Sitges

Perfil del contratante

Ajuntament de Sitges

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

-

Importe sin impuestos

-

Valor estimado del contrato

113.366,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

25/11/2020

Ultima actualización

06/04/2021

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

2 Años

Códigos CPV

50190000 - Servicios de demolición de vehículos

Proceso de licitación

Proceso

Procedimiento Abierto

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

-

Método de envío

-

Plazo de presentación ofertas

Hasta 10/12/2020

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

-

Participantes

2

Fecha adjudicación

06/04/2021