Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Plaça de la vila, 12, Sant adrià de besòs, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

07/07/2026

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

21/07/2026

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

28/07/2026

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Servicio de investigación preliminar de suelos en fase de investigación en dos emplazamientos de Sant Adrià de Besòs

Contratación de servicios de investigación preliminar de suelos en dos parcelas ubicadas en Sant Adrià de Besòs. Las actuaciones se realizarán en la parcela Valls d'Andorra, situada en el barrio de Sant Joan Baptista, y en la parcela de Carrer Olímpic, 5. El contrato incluye todas las acciones de investigación necesarias para la fase preliminar de caracterización de suelos en ambos emplazamientos, financiado con cargo a presupuestos municipales.

Perfil del contratante

Ajuntament de Sant Adrià de Besòs

Perfil del contratante

Ajuntament de Sant Adrià de Besòs

Datos generales

Estado

Adjudicada

Presupuesto base de licitación

44.249,70 €

Importe sin impuestos

36.570,00 €

Valor estimado del contrato

36.570,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

07/07/2026

Ultima actualización

28/07/2026

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

3 Meses

Códigos CPV

71351500 - Servicios de estudio de suelos

Título oficial

L’objecte del contracte són les actuacions d’investigació preliminar en una parcel·la situada al Carrer Olímpic nº 5 i en una parcel·la situada en el límit amb el municipi de Badalona, que limita al nord amb el carrer de Les Valls d’Andorra, el de Pi i Gibert al sud-est l’Avinguda de Catalunya a sudoest. En l’abast de les feines s’inclouen perforació de sondeigs i instal·lació, mostreig i anàlisi de laboratori, treballs de camp, dietes i desplaçaments, coordinació de Seguretat i Salut, anàlisi de dades i elaboració d’informe. Si els resultats obtinguts superen els nivells genèrics de referència (segons Reial Decret 9/2005 de sòls contaminats), si superen els 50 mg/kg per als TPH o es detecten compostos que no disposen de valor de referència, caldrà elaborar una anàlisi quantitativa de risc a la salut humana, complint tot allò establert en el seu annex VIII. A2. Lots: En aquest contracte no és possible la divisió del seu objecte en lots perquè: Per la correcta execució del contracte és necessari coordinar l'execució de les diferents prestacions i això no es podria fer si la seva execució es portada a terme per una pluralitat de contractistes perquè la investigació preliminar de sòls contaminats constitueix un procés tècnic integrat que requereix una metodologia i criteris d’avaluació homogenis en totes les seves fases. Els treballs previstos —inspecció in situ, definició i execució de la campanya de mostreig i interpretació dels resultats— estan estretament interrelacionats i responen a una única estratègia tècnica d’acord amb el Reial Decret 9/2005. La seva divisió podria generar incoherències metodològiques i dificultar la comparació dels resultats. Així mateix, per garantir la traçabilitat de les mostres i la coherència en la seva anàlisi i interpretació, és necessari que un únic contractista assumeixi la totalitat dels treballs, evitant riscos d’errors o discrepàncies. Finalment, la intervenció de diversos contractistes complicaria la coordinació, la gestió d’inc

Proceso de licitación

Proceso

Otros

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 21/07/2026

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Adjudicación

Adjudicado a

ESOLVE S.L.

Importe adjudicado

36.251,60 € -18%

Participantes

4

Fecha adjudicación

28/07/2026