Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Carrer de catalunya, 48, Banyoles, Gerona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

21/03/2025

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

07/04/2025

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación El alumnado tiene por objeto la prestación del servicio de comedores escolares y de la misma forma que el primer equipo de vigilancia escolar

Licitaciones públicas: prestación del servicio de comedores escolares y vigilancia escolar. Comarca del Pla de l'Estany.

Perfil del contratante

Comarca del Pla de l'Estany

Perfil del contratante

Comarca del Pla de l'Estany

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

118.471,54 €

Importe sin impuestos

97.910,36 €

Valor estimado del contrato

117.492,43 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

21/03/2025

Ultima actualización

11/04/2025

Periodo estimado Inicio

05/05/2025

Periodo estimado Final

23/06/2027

Duración

2 años

Códigos CPV

55523100 - Servicios de comidas para escuelas

Título oficial

Aquest contracte té per objecte la prestació del servei de menjador escolar de l’escola Carles de Fortuny, d’Esponellà. El servei inclou les prestacions següents: - L’elaboració i subministrament dels menús elaborats fora del centre escolar i el seu transport, en línia calenta, fins a l’escola Carles de Fortuny, d’Esponellà, mitjançant els recursos tècnics adequats, d’acord amb les disposicions legals vigents. - L’atenció i vigilància de l’alumnat usuari del servei de menjador durant tot el període interlectiu comprès des del moment en què finalitza l’horari lectiu de la jornada del matí i fins que s’inicia de nou en la jornada de tarda. L’atenció i vigilància de l’alumnat s’ha de realitzar als espais degudament autoritzats a utilitzar-se del mateix centre escolar. El servei té com a usuaris/àries: - Alumnat beneficiari d’un ajut de menjador escolar, d’acord amb les directrius establertes pel Departament d’Educació i Formació Professional i regulades en la convocatòria corresponent. - Alumnat que ha de gaudir del servei de menjador escolar amb caràcter gratuït, conforme al Decret 160/1996, de 14 de maig, pel qual es regula el servei escolar de menjador. - La resta d’alumnat que voluntàriament en vulgui fer ús, per motius de conciliació de la vida laboral i familiar, entre d’altres. - Personal administratiu o docent del centre escolar. Entre tot l’alumnat usuari, n’hi ha també de primer cicle d’educació infantil (a més d’alumnat de segon cicle d’educació infantil i d’alumnat d’educació primària), ja que el Departament d’Educació i Formació Professional ha implantat aquest cicle educatiu en aquest centre escolar, per la qual cosa el contracte preveu una persona específica i addicional en l’equip de monitoratge per fer les tasques d’atenció i vigilància d’aquests infants.

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 07/04/2025

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Desierto

La licitación ha quedado desierta: no se presentó ninguna oferta o ninguna de las presentadas cumplió los requisitos establecidos en los pliegos.