Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Simat de valldigna, Valencia/valència, Comunidad valenciana, España

Anuncio de Licitación

29/11/2021

Perfil del Contratante

Anuncio de Pliegos

29/11/2021

Perfil del Contratante

Fin Plazo Presentación

19/12/2021

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

28/12/2021

Perfil del Contratante

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Adequació d'infraestructures d'abastiment, sanejament i voreres C/ del Pou

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Simat de la Valldigna

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Simat de la Valldigna

Datos generales

Estado

Adjudicada

Presupuesto base de licitación

137.128,88 €

Importe sin impuestos

113.329,65 €

Valor estimado del contrato

113.329,65 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

29/11/2021

Ultima actualización

28/12/2021

Periodo estimado Inicio

17/01/2022

Periodo estimado Final

-

Duración

3 Meses

Códigos CPV

45233252 - Trabajos de pavimentación de calles

45232410 - Obras de saneamiento

45111100 - Trabajos de demolición

45112300 - Trabajos de relleno y recuperación del suelo

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 19/12/2021

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

Hasta 19/12/2021

Términos y Calificaciones

Calificaciones técnicas

  • Trabajos realizados - 3.2 L’acreditació de la solvència tècnica i professional La solvència tècnica de l’empresari s’haurà d’acreditar pels mitjans que s’indiquen a continuació de manera acumulativa apartats a) i b): a) Relació de les obres executades en el curs dels cinc últims anys, avalada per certificats de bona execució, que indicaran l’import, les dates i el lloc d’execució de les obres i s’especificarà si es van fer segons les regles per les quals es regeix la professió i si es van dur a bon terme. b) Declaració en la qual s’indica el personal tècnic o organismes tècnics, integrats o no en l’empresa, dels quals esta dispose per l’execució de les obres. A estos efectes, es considera que la persona licitadora ha de comptar com a mínim amb un bon cap d’obra que assumirà la representació tècnica de l’empresa constructora en l’obra i un arquitecte tècnic o amb titulació homologada superior, sempre que estiga acreditada per a exercir la direcció de les obres o la direcció d’execució de les obres d’edificació. c) En el supòsit d’empreses de nova creació amb menys de 5 anys d’existència, la relació de les obres executades es referiran al període des de que es va crear. d) En el supòsit de què l’empresa s’haguera constituït per a concursar en el present procediment, la solvència tècnica s’acreditarà segons el que s’estableix en l’apartat b) del present punt. Grup o subgrup de classificació i categoria de classificació del contracte que permeten acreditar de forma facultativa i alternativa la solvència: Grup Subgrup Categoria B Edificacions 1. Demolicions 4. Obra, arrebossats i revestiments. 5. Canteria i marbreria. 6. Paviments, solats i alicatats. 7. Aïllaments i impermeabilitzacions. 8. Fusteria de fusta. 9. Fusteria metàl·lica 3 Quantia del valor estimat sense IVA comprés entre 60.000 euros y 120.000 euros 4. Així mateix, s’haurà d’aportar, si de cas, certificació acreditativa de trobar-se al corrent en el compliment de les obligacions tributàries i amb la Seguretat Social, així com de les obligacions amb aquest Ajuntament. Aquesta última informació podrà ser directament consultada pels propis serveis municipals. Les circumstàncies relatives a la capacitat, solvència i absència de prohibicions per a contractar a què es refereixen els apartats anteriors, hauran de concórrer en la data final de presentació de les proposicions i subsistir en el moment de perfecció del contracte.

Calificaciones financieras

  • Cifra anual de negocio - La solvència econòmica i financera de l’empresari haurà d’acreditar-se pels mitjans que s’indiquen a continuació: a) Volum anual de negocis referit a l’activitat constructora, referit a l’any de major volum de negoci dels tres últims anys conclosos. El volum de negocis mínim anual exigit serà una vegada i mitja el valor estimat del contracte 169.994,48 €. El volum anual de negocis de la persona licitadora o candidata s’acreditarà per mitjà dels comptes anuals aprovats i dipositats en el registre mercantil, si la persona empresària estiguera inscrita en este, i en cas contrari per les dipositades en el registre oficial en el qual haja d’estar inscrita. Els empresaris individuals no inscrits en el registre mercantil acreditaran el volum anual de negocis mitjançant els llibres d’inventari i comptes anuals legalitzats pel registre mercantil. b) En el supòsit d’empreses de recent constitució el volum de negoci es referirà al millor de qualsevol dels exercicis. c) En el supòsit de què l’empresa no haguera realitzar ningun exercici complet o s’haguera constituït per a concursar en el present procediment la solvència econòmicafinancera s’acreditarà mitjançant aval bancari per l’import mínim que s’ha establert en la lletra a). Grup o subgrup de classificació i categoria de classificació del contracte que permeten acreditar de forma facultativa y alternativa la solvència: Grup Subgrup Categoria B Edificacions 1. Demolicions. 4. Obra, arrebossats i revestiments. 5. Canteria i marbreria. 6. Paviments, solats i alicatats. 7. Aïllaments i impermeabilitzacions. 8. Fusteria de fusta. 9. Fusteria metàl·lica. 3 Quantia del valor estimat sense IVA compresa entre 60.000 euros y 120.000 euros

Calificaciones específicas

  • Capacidad de obrar
  • Estar prerregistrado en el ROLECE, y declarar que no ha habido modificaciones en los datos registrados
  • No prohibición para contratar

Garantías financieras

  • Final - x5

Términos de adjudicación

  • PREU: 70%
  • Millores directament relacionades amb l’adequació d'infraestructures d'abastiment, sanejament i voreres C/ del Pou: 20%
  • AMPLIACIO TERMINI DE GARANTIA: 10%

Documentos

Resolución

Adjudicación

Motivo de adjudicación

Són característiques i avantatges determinants de què haja estat seleccionada l’oferta presentada pel citat adjudicatari, amb preferència sobre les restants admeses, el fet de que ha presentat l’oferta amb la millor relació qualitat-preu

Importe adjudicado

129.704,46 € -5%

Participantes

2

Fecha adjudicación

27/12/2021