Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Illes balears, Islas baleares, España

Anuncio de Licitación

23/02/2024

Perfil del Contratante

Anuncio de Pliegos

23/02/2024

Perfil del Contratante

Fin Plazo Presentación

20/03/2024

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

10/06/2024

Perfil del Contratante

Anuncio de Formalización

11/06/2024

Perfil del Contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Contrato de concesión de servicios de explotación de los bares cafeterías Lot 1- Explotación bar cafetería polideportivo Puerto de Pollensa; Lot 2- Explotación bar cafetería polideportivo Pollença; Lot 3-Explotación bar cafetería pabellón polideportivo Pollença

Licitaciones públicas: explotación de bares cafeterías. Ayuntamiento de Pollença, Illes Balears.

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Pollença

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Pollença

Datos generales

Estado

Adjudicada

Presupuesto base de licitación

2.756.380,00 €

Importe sin impuestos

2.278.000,00 €

Valor estimado del contrato

2.278.000,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

23/02/2024

Ultima actualización

11/06/2024

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

4 Años

Códigos CPV

55410000 - Servicios de gestión de bares

Título oficial

Contracte de concessió de serveis d'explotació dels bars cafeteries Lot 1- Explotació bar cafeteria poliesportiu Port de Pollença; Lot 2- Explotació bar cafeteria poliesportiu Pollença; Lot 3-Explotació bar cafeteria pavelló poliesportiu Pollença

Proceso de licitación

Proceso

Procedimiento Abierto

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 20/03/2024

Presentación

A uno o varios lotes

Cantidad máxima de presentación de lotes

3

Cantidad máxima de lotes adjudicados

3

Período disponibilidad documentos

Hasta 20/03/2024

Términos y Calificaciones

Calificaciones técnicas

  • Otros - En els contractes de serveis, la solvència tècnica o professional dels empresaris haurà d'apreciar-se tenint en compte els seus coneixements tècnics, eficàcia, experiència i fiabilitat, la qual cosa haurà d'acreditar-se, per un o varis dels mitjans següents: a) Una relació dels principals serveis realitzats d'igual o similar naturalesa que els que constitueixen l'objecte del contracte en el curs de com a màxim, els tres últims anys, en la qual s'indiqui l'import, la data i el destinatari, públic o privat d'aquests; quan sigui necessari per a garantir un nivell adequat de competència, els poders adjudicadors podran indicar que es tindran en compte les proves dels serveis pertinents efectuats més de tres anys abans. Quan li sigui requerit pels serveis dependents de l'òrgan de contractació, els serveis efectuats s'acreditaran mitjançant certificats expedits o visats per l'òrgan competent, quan el destinatari sigui una entitat del sector públic; quan el destinatari sigui un subjecte privat, mitjançant un certificat expedit per aquest o, mancant aquest certificat, mitjançant una declaració de l'empresari acompanyat dels documents que acreditin la realització de la prestació; en el seu cas aquests certificats seran comunicats directament a l'òrgan de contractació per l'autoritat competent. b) Indicació del personal tècnic o unitats tècniques, integrades o no en l'empresa, dels quals es disposi per a l'execució del contracte, especialment els encarregats del control de qualitat. c) Títols acadèmics y professionals de l’empresari i dels directius de l’empresa i, en particular, del responsable o responsables de l’execució del contracte així com dels tècnics encarregats directament del mateix. d) Declaració indicant la maquinària, material i equip tècnic de què es disposarà per a l'execució dels treballs o prestacions, a la qual s'adjuntarà la documentació acreditativa pertinent quan sigui requerit pels serveis dependents de l'òrgan de contractació
  • Maquinaria, material y equipo técnico para la ejecución del contrato - Adscripció de mitjans. Els licitadors, nacionals i estrangers, a més d'acreditar la seva solvència o, en el seu cas classificació, hauran d'adscriure obligatòriament per a l'execució d'aquest contracte, com a criteri de solvència, els següents mitjans: Compromís d'adscripció de mitjans materials
  • Maquinaria, material y equipo técnico para la ejecución del contrato - Adscripció de mitjans. Els licitadors, nacionals i estrangers, a més d'acreditar la seva solvència o, en el seu cas classificació, hauran d'adscriure obligatòriament per a l'execució d'aquest contracte, com a criteri de solvència, els següents mitjans: Compromís d'adscripció de mitjans materials
  • Maquinaria, material y equipo técnico para la ejecución del contrato - Adscripció de mitjans. Els licitadors, nacionals i estrangers, a més d'acreditar la seva solvència o, en el seu cas classificació, hauran d'adscriure obligatòriament per a l'execució d'aquest contracte, com a criteri de solvència, els següents mitjans: Compromís d'adscripció de mitjans materials

Calificaciones financieras

  • Cifra anual de negocio - a) Acreditar un volum anual de negocis, referit a l’any de major volum de negoci dels tres darrers conclosos, o bé en el cas de que la licitadora realitzi diverses activitats econòmiques haurà d’acreditar el volum de negocis en l’àmbit en el que es refereix el contracte d’acord amb els dos primers dígits del codi CPV del contracte. El volum anual haurà de ser almenys per la quantia segons com segueix (valor que no supera una vegada i mitja el valor estimat del contracte): Lot 1: 99.000 euros. Lot 2: 99.000 euros. Lot 3: 42.000 euros. b) Polissa de responsabilitat civil riscs professionals per import superior o igual a: Lot 1: 600.000 euros Lot 2: 600.000 euros Lot 3: 300.000 euros

Calificaciones específicas

  • Capacidad de obrar - Capacidad de obrar
  • Para las empresas extranjeras, declaración de sometimiento a la legislación española. - Para las empresas extranjeras, declaración de sometimiento a la legislación española.
  • Cumplimiento con las obligaciones tributarias - Cumplimiento con las obligaciones tributarias
  • No estar incurso en incompatibilidades - No estar incurso en incompatibilidades
  • No prohibición para contratar - No prohibición para contratar
  • Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social - Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social

Garantías financieras

  • Final - x5

Términos de adjudicación

  • Oferta econòmica: 100%
  • Oferta econòmica: 100%
  • Oferta econòmica: 100%

Documentos

Lotes y adjudicación

Lote 1

Adjudicado

Lot 1: Bar cafeteria del poliesportiu del Port de Pollença

Importe

4840,00 €

Importe sin impuestos

4000,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

Millor oferta presentada

Adjudicado a

SMRA-ALCUDIA SL

Importe adjudicado

8058,60 €

Participantes

2

Fecha adjudicación

04/06/2024

Lote 2

Lot 2: Bar cafeteria del poliesportiu de Pollença

Importe

5445,00 €

Importe sin impuestos

4500,00 €

Lote 3

Lot 3: Bar cafeteria del pavelló esportiu de Pollença

Importe

3630,00 €

Importe sin impuestos

3000,00 €