Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Plaça major, 1, Mollet del vallès, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

18/11/2021

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

03/12/2021

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

18/03/2022

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

El servei de Tallers d'estudi assistit són una actuació que s'emmarca en el Pla Educatiu d'Entorn del Municipi i que tenen com a objectiu garantir l'èxit educatiu de l'alumnat amb una situació més desafavorida al municipi, que en línies generals comprèn el següent: - contractació de monitors/es per l'execució del servei als diferents centres educatius, així com realitzar coordinacions i seguiment de les tasques que realitzen. - substitució en cas de baixes del monitoratge titular. - coordinació amb la direció o referent CLIC dels centres educatius per temes organitzatius i pedagògics - coordinació amb la tècnica d'educació de l'IME Es proposa dinamitzar Tallers d'estudi assistit dirigits a aquells infants de Cicle Mitjà i Cicle Superior dels centres públics d'educació primària que es troben en una situació social més desafavorida i que no poden tenir a les seves llars un acompanyament educatiu intensiu. Es porten a terme fora de l'horari lectiu durant el curs escolar 2021-2022, de desembre de 2021 a maig de 2022. Els tallers estan pensats com un espai de treball en aquelles competències transversals i hàbits escolars, imprescindibles per l'assoliment de les demandes de l'escola. Així als tallers es treballen aspectes com hàbits i tècniques d'organització i estudi tot generant espais que afavoreixin una actitud positiva vers l'aprenentatge. Cada taller està dinamitzat per una professional que realitzarà l'acompanyament educatiu dels infants i a partir dels seus interessos i necessitats proposarà activitats participatives i vivencials per a treballar els objectius marcats pel programa. Un cop arribi l'addenda complementària del Pla educatiu d'entorn es proposa dinamitzar Tallers d'estudi assistit dirigits a aquells infants de Cicle Mitjà i Cicle Superior dels centres concertats i a alumnat de secundària dels instituts públics de gener a maig de 2022. Així mateix es dinamitzaran tallers a l'estiu adreçats a primària i secundària durant el mes de juliol.

Perfil del contratante

Ajuntament de Mollet del Vallès

Perfil del contratante

Ajuntament de Mollet del Vallès

Datos generales

Estado

Adjudicada

Presupuesto base de licitación

64.579,73 €

Importe sin impuestos

53.371,68 €

Valor estimado del contrato

58.708,85 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

18/11/2021

Ultima actualización

18/03/2022

Periodo estimado Inicio

01/12/2021

Periodo estimado Final

15/07/2022

Duración

7 meses

Códigos CPV

98000000 - Otros servicios comunitarios, sociales o personales

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

-

Método de envío

-

Plazo de presentación ofertas

Hasta 03/12/2021

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Resolución

Adjudicación

Adjudicado a

Barcilleure SL.

Importe adjudicado

56.337,20 € -13%

Participantes

5

Fecha adjudicación

18/03/2022