Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Carrer major, 2, Parets del vallès, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

15/02/2019

Perfil del contratante

Anuncio de Adjudicación

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

És objecte del present plec la contractació promoguda pel Departament de Via Publica consistent en la contractació del servei de manteniment de jardineria dels espais verds del municipi de Parets del Vallès. En l'objecte del contracte s'incorporen les mesures de contractació pública sostenible següents: - Mesures de control de despesa de l'aigua per un ús eficient de la mateixa. S'introdueix com obligació del contracte dur a terme un registre trimestral de les lectures de tots els comptadors de subministrament d'aigua ubicats a les zones verdes i un registre mensual dels comptadors de les principals zones de gespa. - Implementació de vehicles i maquinària elèctrica, s'incorpora com a criteri d'adjudicació. - Ús de maquinària amb baixos nivells d'emissions de soroll i gasos contaminants. - Ús de productes no classificats com a tòxics (T+), tòxics (T), corrosius (C), nocius (Xn), irritants (Xi amb R41, R42 i/o R43), o bé perillosos pel medi ambient (N). - Ús de productes fitosanitaris amb baixa toxicitat. - Ús d'olis i greixos lubricants en aplicacions obertes (cadenes, sistemes hidràulics, motors a 2 temps ...) amb els requisits de composició, biodegradabilitat, potencial de bioacumulació i toxicitat aquàtica definits a l'etiqueta ecològica europea o equivalents. - Ús de fustes i productes derivats de la fusta amb garanties de procedència d'explotacions ecològiques forestals sostenibles (certificat FSC, PEFC o equivalent).

Perfil del contratante

Ajuntament de Parets del Vallès

Perfil del contratante

Ajuntament de Parets del Vallès

Datos generales

Estado

Pendiente de Adjudicación

Presupuesto base de licitación

1.077.076,68 €

Importe sin impuestos

890.146,02 €

Valor estimado del contrato

2.047.335,85 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

15/02/2019

Ultima actualización

10/12/2019

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

2 Años

Códigos CPV

77310000 - Servicios de plantación y mantenimiento de zonas verdes

Proceso de licitación

Proceso

Procedimiento Abierto

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

-

Método de envío

-

Plazo de presentación ofertas

-

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Aún no se ha presentado el anuncio de adjudicación.

Sigue esta licitación y te avisaremos cuando se presente la resolución.