Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Plaça major, 1, Mollet del vallès, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

22/06/2022

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

08/07/2022

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

06/09/2022

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

17/07/2023

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Baas para Ajuntament de Mollet

Licitaciones públicas: suministro del servicio Baas para backup en la nube. Ajuntament de Mollet del Vallès.

Perfil del contratante

Ajuntament de Mollet del Vallès

Perfil del contratante

Ajuntament de Mollet del Vallès

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

9964,06 €

Importe sin impuestos

8234,76 €

Valor estimado del contrato

16.469,52 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

22/06/2022

Ultima actualización

17/07/2023

Periodo estimado Inicio

05/08/2022

Periodo estimado Final

04/08/2023

Duración

12 meses

Códigos CPV

72268000 - Servicios de suministro de «software»

Título oficial

Subministrament el servei Baas (Backup as Service) mitjançant emmagatzemament per objectes ubicada en Cloud amb una capacitat total de 18 TB, amb vigència per un any, per donar continuïtat al servei de backup dels diferents sistemes d'informació de l'Ajuntament de Mollet del Vallès.És necessari contractar aquest subministrament per tal de disposar d'aquest emmagatzematge extern per mantenir l'actual política 3-2-1 de backup de l'Ajuntament de Mollet del Vallès. La solució ha de complir: - Sistema d'emmagatzematge d'objectes basat en la núvol, inclòs Amazon S3, Microsoft Azure Blob, IBM Cloud Object Storage o proveïdors de serveis compatibles amb S3. - Solució escalable amb capacitats de protecció de les dades per atacs de Rasomware. - Funcionalitats integrades per la transferència d'arxius d' alta velocitat i repartida en, al menys, dues ubicacions diferents per tenir una alta disponibilitat i durabilitat de les dades. Una de les ubicacions, al menys, ha d'estar ubicada a l'estat espanyol, de forma que quedi garantida la disponibilitat de la copia de seguretat en el espai de temps mes curt possible per una restauració urgent dels sistemes en cas de necessitat. - Ample de banda garantit mínim de 60 Mbps entre l'Ajuntament i el proveïdor. - Xifrat punt a punt, es a dir, replicació de copies de seguretat completament xifrades en origen (abans de que abandonin el perímetre de la xarxa), en la transferència i en el emmagatzematge, sense provocar un impacte negatiu en la tasa de reducció de dades de la compressió i acceleració WAN integrades. - La solució ha de disposar de l'opció de deixar la dada immodificable, ajudant a mantenir la integritat de les dades. - Les dades emmagatzemades en el repositori han de tenir encriptació AES-256 o similar. - Compatibilitat amb Capacity/Cloud Tier de Veeam Backup & Replication (Veeam Cloud Tier) com a repositori Sacle-Out Backup.

Proceso de licitación

Proceso

Otros

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

-

Método de envío

-

Plazo de presentación ofertas

Hasta 08/07/2022

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

9964,06 €

Participantes

1

Fecha adjudicación

17/07/2023