Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Carrer nou, 12, Sitges, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

02/09/2026

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

18/09/2026

Finaliza en 15 días

Anuncio de Adjudicación

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Servicio de fotografía y vídeo para eventos institucionales y promoción turística del Ayuntamiento de Sitges

El Ayuntamiento de Sitges licita un servicio de fotografía y vídeo para documentar eventos institucionales, mantener archivo histórico y promocionar el destino turístico. El servicio incluye reportajes fotográficos de actos municipales importantes realizados anualmente, con material destinado a difusión en redes sociales, web, boletines y medios de comunicación para informar a ciudadanía, visitantes y turistas sobre la actividad municipal.

Perfil del contratante

Ajuntament de Sitges

Perfil del contratante

Ajuntament de Sitges

Datos generales

Estado

En Plazo

Presupuesto base de licitación

58.201,00 €

Importe sin impuestos

48.100,00 €

Valor estimado del contrato

96.200,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

02/09/2026

Ultima actualización

02/09/2026

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

2 Años

Códigos CPV

79961000 - Servicios de fotografía

92100000 - Servicios de cine y vídeo

64228000 - Servicios de transmisión de programas de televisión y radio

Título oficial

Contractar un servei de fotografia i vídeo de diferents esdeveniments organitzats per l’Ajuntament de Sitges amb l’objectiu de documentar els actes institucionals i mantenir l’arxiu històric. Amb aquest servei, es vol informar de les activitats d’interès per a la ciutadania i alhora de promocionar la destinació entre turistes i visitants. Per comunicar l’activitat municipal i fer-la extensiva a tota la ciutadania, visitants i turistes, l’Ajuntament de Sitges requereix comptar amb material audiovisual (fotografies i vídeos). L’Ajuntament de Sitges comunica la seva activitat i promociona la destinació a través de diferents canals de comunicació (xarxes socials, web, butlletins) i mitjançant també notes de premsa (el suport que utilitzen els mitjans de comunicació per informar-se d’allò que passa a Sitges). Tots aquests suports requereixen de la necessitat de tenir fotografies i vídeos per tal que arribin al públic desitjat i tenir l’impacte que es vol assolir. El servei que es vol contractar és:  Realització de treballs de fotografies dels esdeveniments institucionals més importants que tenen lloc a Sitges anualment.  Dos reportatges fotogràfics l’any que serviran per a promoure la destinació turísticament (estiu i hivern).  Realització de vídeos dels actes i esdeveniments institucionals més importants que tenen lloc a Sitges anualment.

Proceso de licitación

Proceso

Procedimiento Abierto

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 18/09/2026

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Lotes

Lote 1

Reportatges que quedaran enquadrats dins d’aquestes categories:  4 Grans reportatges, de 100 a 400 fotografies  10 Reportatges mitjans, de 50 a 100 fotografies  15 Reportatges petits, fins a 50 fotografies

Importe

41.745,00 €

Importe sin impuestos

34.500,00 €

Lote 2

 4 vídeos Grans, de fins a 5’

Importe

16.456,00 €

Importe sin impuestos

13.600,00 €