Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Avinguda de les alegríes, 3, Lloret de mar, Gerona, Cataluña, España

Anuncio de Adjudicación

21/12/2021

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

21/12/2021

Finalizado

Anuncio de Formalización

22/12/2021

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

"Lloret Futur, SA com a societat municipal de gestió, promoció i dinamització de la destinació de Lloret de Mar, creu convenient difondre publicitat d'interès turístic en aquells espais privats que reben la visita de gran part dels turistes que arriben a la nostra destinació. És per això que després de realitzar diferents estudis de mercat, es destaquen les tasques de difusió publicitària que realitza el Gremi d'Hosteleria de Lloret de Mar en els diferents espais dels que disposa l'empresariat turístic local, amb la col·locació de tòtems a totes les recepcions d'hotels, càmpings i apartaments turístics de Lloret, així com la posada a disposició dels visitants de díptics plastificats antibacterians a totes les habitacions d'hotels / apartaments / HUTs que formen part del Gremi d'Hosteleria. En aquest sentit, una de les línies d'actuació de la societat municipal és el reforç de la presència de la marca "Lloret de Mar" a tots els establiments del sector d'allotjament, amb la finalitat de fer arribar als que visiten la destinació tota la oferta d'activitats i productes turístics de Lloret de Mar, així com també les diferents polítiques turístiques portades a terme per a la reconversió del turisme local. Després de realitzar el corresponent estudi de mercat i atesa la dificultat per determinar si el preu pactat pel servei que prestarà el Gremi d'Hosteleria és adequat al del mercat, es calcula que aquest import seria d'aproximadament 10.000,00€, atenent al nombre de visitants als que poden fer arribar la informació i als metres quadrats dels suports utilitzats per anunciar la informació de la destinació. No obstant, el cost d'aquest patrocini serà de 7.500,00€ anuals (IVA no inclòs). Per tant, donat el rellevant retorn publicitari que implicaria que la marca 'Lloret de Mar' tingui presència en tots els allotjaments turístics de Lloret de Mar en relació al cost del mateix, resulta adient la formalització d'un contracte privat de patrocini amb el Gremi d'Hosteleria."

Perfil del contratante

Lloret Futur S.A.

Perfil del contratante

Lloret Futur S.A.

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

18.150,00 €

Importe sin impuestos

15.000,00 €

Valor estimado del contrato

30.000,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

22/12/2021

Ultima actualización

22/12/2021

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

2 Años

Códigos CPV

79340000 - Servicios de publicidad y de marketing

Proceso de licitación

Proceso

Negociado sin publicidad

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

-

Método de envío

-

Plazo de presentación ofertas

Hasta 21/12/2021

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

18.150,00 €

Participantes

1

Fecha adjudicación

22/12/2021