Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Plaça fèlix figueras i aragay s/núm, Olesa de montserrat, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

06/11/2023

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

21/11/2023

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

24/03/2024

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación El tratamiento de animales perdidos y el tratamiento de los animales de los animales se realiza en el proceso de protección de los animales.

Licitaciones públicas: tratamiento de animales perdidos y protección animal. Ajuntament d'Olesa de Montserrat.

Perfil del contratante

Ajuntament d'Olesa de Montserrat

Perfil del contratante

Ajuntament d'Olesa de Montserrat

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

126.034,65 €

Importe sin impuestos

104.160,87 €

Valor estimado del contrato

208.321,75 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

06/11/2023

Ultima actualización

24/03/2024

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

2 Años

Códigos CPV

85200000 - Servicios de veterinaria

Título oficial

Constitueixen l’objecte del contracte: 1. La prestació del servei de recollida, captura, trasllat, assistència i custòdia d’animals de companyia (gossos, gats i fures) abandonats, perduts, ferits i/o decomissats en el terme municipal d’Olesa de Montserrat. Aquest servei implica la recollida i manteniment fins el retorn al propietari o l’adopció. 2. La recollida d’animals morts i el seu correcte tractament posterior, que es trobin al terme d’Olesa de Montserrat. El servei de recollida, transport i custòdia d’animals perduts o abandonats i la recollida i tractament dels animals morts bàsicament vol donar compliment de les especificacions legals en matèria de protecció dels animals i del tractament de residus en el cas dels animals morts. Per una banda es vol protegir a la població de les possibles molèsties que puguin causar els animals a la via pública, tals com accidents, propagació de malalties i plagues, etc., i per l’altra, vetllar pel benestar dels animals, i que aquests tinguin un tractament adequat i se’ls pugui oferir una vida digne. A més d’oferir un espai de custòdia pels animals domèstics perduts o abandonats al municipi, l’objectiu d’aquest contracte és facilitar la ràpida recuperació de l’animal per part del propietari, i en cas de no tenir-ne, promoure la seva adopció. La instal·lació de custòdia s’ha de mantenir en les millors condicions d’ordre, neteja i conservació, i s’ha d’assegurar que els animals reben les atencions i tractaments legalment establerts i necessaris. També es vol promoure la conscienciació de la ciutadania vers la problemàtica dels animals perduts o abandonats i el compliment de la normativa pel que fa al seguiment veterinari, i al registre dels animals.

Proceso de licitación

Proceso

Procedimiento Abierto

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 21/11/2023

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

-

Participantes

2

Fecha adjudicación

24/03/2024