Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Gran via de les corts catalanes, 585, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

09/02/2026

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

23/02/2026

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

11/03/2026

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

13/04/2026

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

L’objecte de la licitació és el subministrament, instal·lació, posada en marxa i entrenament bàsic del personal tècnic d’un citòmetre separador cel·lular espectral amb capacitat de separar amb paràmetres d’imatges ubicat al laboratori Biologia-Bellvitge dels Centres Científics i Tecnològics de la Universitat de Barcelona, que haurà de complir amb els requeriments establerts al plec de prescripcions tècniques (des d’ara PPT). Aquest equip ha de permetre el processament i separació de poblacions cel·lulars basades en la seva empremta espectral i, alhora, la visualització morfològica de les cèl·lules durant l’anàlisi, integrant informació espectral i d’imatge en temps real per fer la separació. Les cèl·lules purificades obtingudes seran destinades a anàlisis posteriors com cultius cel·lulars, estudis genòmics, proteòmics i altres aplicacions funcionals. També forma part de l’objecte del contracte un curs de formació pràctica completa per al personal designat per la UB, que es durà a terme a les instal·lacions dels CCiTUB, i en el lloc d'instal·lació de l'equipament. L'objectiu d'aquesta formació serà dotar el personal tècnic i investigador que es designi, dels coneixements i habilitats necessàries per poder utilitzar l'equipament obtenint les màximes prestacions de tota la part instrumental. La formació tindrà en consideració les necessitats específiques de les persones en formació i haurà de ser impartida per personal altament qualificat (veure apartat 2.3 Formació del PPT). Durant la vida útil de l’equipament, el personal tècnic i investigador podrà contactar amb el servei tècnic format per enginyers especialitzats en citometria que oferiran suport per mitjà remot, o presencialment si és necessari. A més s’haurà de facilitar l’accés als especialistes científics de la empresa subministradora per compartir coneixements a través de webinars i vídeos. A més, el contractista ha de subministrar un joc complet del manual d’ús dels diferents components de l’equipament(...)

Perfil del contratante

Universitat de Barcelona

Perfil del contratante

Universitat de Barcelona

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

604.417,99 €

Importe sin impuestos

499.519,00 €

Valor estimado del contrato

499.519,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

09/02/2026

Ultima actualización

13/04/2026

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

4 Meses

Códigos CPV

50000000 - Servicios de mantenimiento y hostelería

38434510 - Citómetros

Proceso de licitación

Proceso

Negociado sin publicidad

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 23/02/2026

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Adjudicación

Importe adjudicado

604.417,99 €

Participantes

1

Fecha adjudicación

13/04/2026