Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Plaça major, 1, Mollet del vallès, Barcelona, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

27/03/2026

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

23/04/2026

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

22/06/2026

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Recuperación municipal de la red de abastecimiento de agua potable, incluidas en diversos proyectos: - Proyecto ejecutivo de recuperación de los pozos Borrell e Instituto para el abastecimiento de agua potable en el municipio de Mollet del Vallès.

Licitaciones públicas: recuperación de la red de abastecimiento de agua potable. Ajuntament de Mollet del Vallès.

Perfil del contratante

Ajuntament de Mollet del Vallès

Perfil del contratante

Ajuntament de Mollet del Vallès

Datos generales

Estado

Adjudicada

Presupuesto base de licitación

786.215,54 €

Importe sin impuestos

649.764,91 €

Valor estimado del contrato

714.741,41 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

27/03/2026

Ultima actualización

27/07/2026

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

105 Días

Códigos CPV

45232100 - Obras auxiliares para tuberías de agua

45232430 - Obras para el tratamiento de agua

45232150 - Trabajos relacionados con tuberías de distribución agua

41110000 - Agua potable

Título oficial

Execució d'obres a la xarxa d'abastament d'aigua potable, incloses en diverses projectes: - Projecte executiu de recuperació dels pous Borrell i Institut per a l'abastament d'aigua potable al municipi de Mollet del Vallès. - Projecte executiu per a la modificació del traçat de les canonades d’aigua en el creuament del ferrocarril, al terme municipal de Mollet del Vallès. - Projecte executiu de substitució d’un tram de la canonada de subministrament d’aigua potable de fibrociment existent, al carrer Castelao i Palaudàries, al terme municipal de Mollet del Vallès. - Projecte executiu de substitució d’un tram de la canonada de subministrament d’aigua potable de fibrociment existent al carrer Jacinto Benavente, al terme municipal de Mollet del Vallès. Aquestes actuacions contribueixen a millorar la garantia de subministrament mitjançant la recuperació de captacions subterrànies pròpies, la reparació d’avaries i la millora de la xarxa responent a diversos factors: - L'aturada de l’explotació dels Pous Garbí arran dels nous requeriments normatius establerts pel Reial Decret 3/2023, que regula la presència de PFAS. - L’oportunitat de reduir la dependència de la compra d’aigua en alta a ATL, incrementant la resiliència hídrica local, i disminuint el cost del servei d’abastament. L’adequació a les mesures de reforç del subministrament contemplades al Pla d’Emergència per Sequera. - La necessitat de renovar i reparar trams de xarxa de fibrociment, o bé substitució de canonades provisionals instal·lades per avaria. Amb les actuacions, s’avança també en el compliment de l’Agenda 2030 i els Objectius de Desenvolupament Sostenible.

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 23/04/2026

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Lotes y adjudicación

Lote 1

Lot 1

Importe

-

Importe sin impuestos

-

Lote 2

Adjudicado

Modificació del traçat de les canonades d’aigua en el creuament del ferrocarril, al terme municipal de Mollet del Vallès

Importe

163.973,37 €

Importe sin impuestos

135.515,18 €

Adjudicación

Importe adjudicado

163.891,37 €

Participantes

1

Fecha adjudicación

16/06/2026

Lote 3

Adjudicado

Substitució d’un tram de la canonada de subministrament d’aigua potable de fibrociment existent, al carrer Castelao i Palaudàries, al terme municipal de Mollet del Vallès.

Importe

143.802,03 €

Importe sin impuestos

118.844,65 €

Adjudicación

Importe adjudicado

136.611,93 € -5%

Participantes

1

Fecha adjudicación

18/06/2026

Lote 4

Adjudicado

Substitució d’un tram de la canonada de subministrament d’aigua potable de fibrociment existent al carrer Jacinto Benavente, al terme municipal de Mollet del Vallès”.

Importe

46.831,14 €

Importe sin impuestos

38.703,42 €

Adjudicación

Importe adjudicado

43.552,96 € -7%

Participantes

1

Fecha adjudicación

18/06/2026