Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Plaça major, 1, Àger, Lérida, Cataluña, España

Anuncio de Licitación

05/03/2026

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

19/03/2026

Finalizado

Anuncio de Desistimiento

09/04/2026

Perfil del contratante

Anuncio de Adjudicación

Anuncio de Formalización

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación El objetivo de la construcción de la construcción es la construcción de la construcción y el mantenimiento de la construcción de la construcción.

Licitaciones públicas: construcción y mantenimiento de infraestructuras. Ajuntament d'Àger.

Perfil del contratante

Ajuntament d'Àger

Perfil del contratante

Ajuntament d'Àger

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

49.919,25 €

Importe sin impuestos

41.255,58 €

Valor estimado del contrato

41.255,58 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

05/03/2026

Ultima actualización

09/04/2026

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

2 Meses

Códigos CPV

45454100 - Trabajos de restauración

45453100 - Trabajos de reacondicionamiento

45212350 - Edificios de interés histórico o arquitectónico

44212320 - Estructuras diversas

Título oficial

L’objecte del present contracte és l’execució de les obres definides en el Projecte bàsic i executiu de rehabilitació funcional del campanar del Castell-Col·legiata de Sant Pere d’Àger, amb la finalitat de corregir les patologies existents, garantir la conservació del bé patrimonial i recuperar el funcionament del cloquer i de les campanes, tot assegurant unes condicions adequades de seguretat, manteniment i ús. Concretament, els objectius del contracte són els següents: - Consolidar i restaurar les estructures del campanar, mitjançant actuacions de neteja, sanejament, rejuntat i consolidació dels paraments de pedra, amb l’objectiu d’eliminar les principals patologies detectades (fissures, pèrdua de material, humitats i degradació superficial) i garantir l’estabilitat estructural de l’element. - Rehabilitar funcionalment el cloquer, recuperant el seu ús original mitjançant la restauració de les campanes històriques, la substitució d’instal·lacions obsoletes i inadequades, i la instal·lació d’un nou sistema de suport i automatització que permeti el correcte funcionament del repic de les campanes en condicions de seguretat i respecte patrimonial. - Reubicar les campanes a la seva ubicació històrica a l’espadanya, d’acord amb criteris històrics, constructius i funcionals, contribuint així a la recuperació de la lectura arquitectònica i simbòlica del campanar dins el conjunt monumental. - Millorar les condicions de conservació i manteniment del campanar, mitjançant la implantació de mesures preventives com la protecció de les obertures per evitar l’entrada d’aus, la reducció de la presència d’humitats i la facilitació de futures tasques de manteniment. - Crear un accés tècnic segur al campanar, compatible amb el valor patrimonial del conjunt, que permeti l’accés del personal de manteniment als espais del cloquer i als mecanismes de les campanes, garantint la seguretat de les persones i la correcta gestió de l’equipament.

Proceso de licitación

Proceso

Otros

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 19/03/2026

Presentación

-

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Los términos de esta licitación pueden encontrarse en la página oficial de la licitación.

Usa este enlace para acceder a la página oficial de la licitación: Link

Documentos

Resolución

Desistimiento

El órgano de contratación ha desistido del procedimiento, que finaliza sin adjudicación.