Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Illes balears, Islas baleares, España

Anuncio de Licitación

29/12/2022

Perfil del Contratante

Anuncio de Pliegos

29/12/2022

Perfil del Contratante

Fin Plazo Presentación

13/01/2023

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

17/02/2023

Perfil del Contratante

Anuncio de Formalización

03/03/2023

Perfil del Contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Contrato mixto del despliegue del Centro Operativo de Ciberseguridad del Ayuntamiento de Eivissa (incluidos patronatos municipales y consorcio) incluyendo el suministro de equipamiento y servicio, cofinanciado por el Plan de Recuperación, transformación y resiliencia (PRTR) de la Unión Europea-Next Generation UE

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Eivissa

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Eivissa

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

258.255,14 €

Importe sin impuestos

213.434,00 €

Valor estimado del contrato

213.434,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

29/12/2022

Ultima actualización

31/03/2023

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

3 Años

Códigos CPV

72500000 - Servicios informáticos

72267000 - Servicios de mantenimiento y reparación de software

72000000 - Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo

48800000 - Sistemas y servidores de información

72810000 - Servicios de auditoría informática

80510000 - Servicios de formación especializada

72200000 - Servicios de programación de «software» y de consultoría

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 13/01/2023

Presentación

A uno o varios lotes

Cantidad máxima de presentación de lotes

-

Cantidad máxima de lotes adjudicados

-

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Calificaciones técnicas

  • Trabajos realizados - Ver cláusula 5 del PCAP y el apartado F.3 del QCC
  • Maquinaria, material y equipo técnico para la ejecución del contrato - Ver cláusula 5 del PCAP y el apartado F.5 del QCC

Calificaciones financieras

  • Cifra anual de negocio - Ver cláusula 5 del PCAP y el apartado F.2 del QCC

Calificaciones específicas

  • Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social - Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social
  • No estar incurso en incompatibilidades - No estar incurso en incompatibilidades
  • Capacidad de obrar - Capacidad de obrar
  • Cumplimiento con las obligaciones tributarias - Cumplimiento con las obligaciones tributarias
  • No prohibición para contratar - No prohibición para contratar

Garantías financieras

  • Final - x5

Términos de adjudicación

  • Valoración técnica: 20%
  • Valoración económica: 80%

Documentos

Lotes y adjudicación

Lote 1

Adjudicado

Lote núm. 1: Suministro, puesta en funcionamiento y soporte del equipamiento

Importe

98.599,27 €

Importe sin impuestos

81.487,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

Oferta més avantatjosa

Importe adjudicado

91.631,69 € -7%

Participantes

1

Fecha adjudicación

16/02/2023

Lote 2

Adjudicado

Lote núm. 2: Instalación y mantenimiento por 2 años de la solución CCN-GLORIA

Importe

42.195,12 €

Importe sin impuestos

34.872,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

DECRET.- 1.- Vista la proposta efectuada per la Mesa de Contractació de data 8 de febrer de 2023 per a la contractació de «Contrato mixto del despliegue del centro operativo de Ciberseguridad del Ayuntamiento de Eivissa (incluidos Patronatos municipales y Consorcio Incluyendo el suministro de equipamiento y servicio. Next Generation». 2.- Vista l'acta de la Mesa de Contractació de data 22 de febrer de 2023, a la que s'acorda acceptar la documentació presentada per l'entitat seleccionada per l'adjudicació en relació al lot núm. 2 i 5, considerant acreditada la capacitat d'obrar i la solvència exigida per a l'execució del contracte. De conformitat amb el que estableix l’article 159 de la Llei 9/2017 8 novembre de Contractes del Sector Públic, atesa la recepció en temps i forma de la documentació sol·licitada. Vist l'informe de fiscalització favorable amb data de 7 / de març / 2023. En virtut de les atribucions que m'han estat delegades mitjançant decret núm 2019/3897 de data 20 de juny de 2019, la regidora delegada de l'àrea de Contractació i Patrimoni dicta la següent: RESOLUCIÓ PRIMER.- Adjudicar el present contracte licitat pel procediment obert simplificat, en relació al lot núm. 2, amb l'entitat S2 GRUPO DE INNOVACIÓN EN PROCESOS ORGANIZATIVOS, S.L., con NIF B96863444, com autora de la proposició més avantatjosa, en les condicions del Plec de Condicions que obra a l'expedient, i per la quantitat de trenta mil cinc-cents trenta-dos euros (30.532 €), més IVA de sis mil quatre-cents onze euros amb setanta-dos cèntims (6.411,72 €), el que fa un total de trenta-sis mil nou-cents quaranta-tres euros con setanta-dos cèntims (36.943,72 €). ... TERCER.- Publicar el present decret a la Plataforma de contractació del sector públic estatal segons el que preveuen els articles 63 i 151 de la Llei 9/2017 8 novembre. Comunicar als adjudicataris i a la resta de licitadors que disposen de l’acta de la Mesa de contractació amb la valoració de les ofertes i proposta d'adjudicació publicada a la Plataforma de contractació del sector públic estatal. QUART.- Formalitzar el contracte amb l'adjudicatària dins un termini no superior a cinc dies naturals a comptar des del següent a aquell en què s'hagi rebut requeriment a l'efecte, una vegada transcorregut un termini de deu dies naturals des de la remissió de la notificació de l'adjudicació als licitadors sense que s'hagi interposat recurs especial en matèria de contractació que porti aparellada la suspensió de la formalització tot allò de conformitat amb els articles 44 i 153.3 de Llei 9/2017). Publicar anunci de formalització del contracte a la Plataforma de contractació del Sector públic i Diari oficial de la Unió Europea en compliment del previst als articles 63.3 i 154.1 i 3 de Llei 9/2017. Publicar anunci de formalització del contracte a la Plataforma de contractació del Sector públic i Diari oficial de la Unió Europea en compliment del previst als articles 63.3 i 154.1 i 3 de Llei 9/2017. CINQUÈ.- Comunicar la informació contractual pertinent a la Plataforma de Rendició de Comptes d'Entitats Locals del registre telemàtic del Tribunal de Comptes ([www.rendiciondecuentas.es](http://www.rendiciondecuentas.es)) i publicar l’adjudicació al Registre de Contractes del Sector Públic. SISÈ.- Conforme la documentació aportada pel licitador, es recorda a l’adjudicatari ...

Importe adjudicado

36.943,72 € -12%

Participantes

2

Fecha adjudicación

08/03/2023

Lote 3

Adjudicado

Lote núm. 3: Instalación y mantenimiento por 2 años de la solución CCN-EMMA

Importe

87.936,75 €

Importe sin impuestos

72.675,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

Oferta més avantatjosa

Adjudicado a

NexTReT, S.L.

Importe adjudicado

87.872,14 €

Participantes

1

Fecha adjudicación

16/02/2023

Lote 4

Adjudicado

Lote núm. 4: Formación

Importe

24.200,00 €

Importe sin impuestos

20.000,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

«DECRET.- 1.- Vista la proposta efectuada per la Mesa de Contractació de data 8 de febrer de 2023 per a la contractació de «Contrato mixto del despliegue del centro operativo de Ciberseguridad del Ayuntamiento de Eivissa (incluidos Patronatos municipales y Consorcio Incluyendo el suministro de equipamiento y servicio. Next Generation». 2.- Vista l'acta de la Mesa de Contractació de data 22 de febrer de 2023, a la que s'acorda acceptar la documentació presentada per l'entitat seleccionada per l'adjudicació en relació al lot núm. 4, considerant acreditada la capacitat d'obrar i la solvència exigida per a l'execució del contracte. De conformitat amb el que estableix l’article 159 de la Llei 9/2017 8 novembre de Contractes del Sector Públic, atesa la recepció en temps i forma de la documentació sol·licitada. Vist l'informe de fiscalització favorable amb data de 3 / de març / 2023. En virtut de les atribucions que m'han estat delegades mitjançant decret núm 2019/3897 de data 20 de juny de 2019, la regidora delegada de l'àrea de Contractació i Patrimoni dicta la següent: RESOLUCIÓ PRIMER.- Adjudicar el present contracte licitat pel procediment obert simplificat, en relació al lot núm. 4, amb l'entitat TELEFÓNICA SOLUCIONES DE INFORMÁTICA Y COMUNICACIONES DE ESPAÑA SAU, amb NIF A78053147**,** com autora de la proposició més avantatjosa, en les condicions del Plec de Condicions que obra a l'expedient, i per la quantitat de catorze mil nou-cents set euros amb vint-i-dos cèntims (14.907,22 €), més IVA de tres mil cent trenta euros amb cinquanta-un cèntims (3.130,51 €), el que fa un total de divuit mil trenta-set euros con setanta-tres cèntims (18.037,73 €). SEGON.- Publicar el present decret a la Plataforma de contractació del sector públic estatal segons el que preveuen els articles 63 i 151 de la Llei 9/2017 8 novembre. Comunicar als adjudicataris i a la resta de licitadors que disposen de l’acta de la Mesa de contractació amb la valoració de les ofertes i proposta d'adjudicació publicada a la Plataforma de contractació del sector públic estatal. TERCER.- Formalitzar el contracte amb l'adjudicatària dins un termini no superior a cinc dies naturals a comptar des del següent a aquell en què s'hagi rebut requeriment a l'efecte, una vegada transcorregut un termini de deu dies naturals des de la remissió de la notificació de l'adjudicació als licitadors sense que s'hagi interposat recurs especial en matèria de contractació que porti aparellada la suspensió de la formalització tot allò de conformitat amb els articles 44 i 153.3 de Llei 9/2017). Publicar anunci de formalització del contracte a la Plataforma de contractació del Sector públic i Diari oficial de la Unió Europea en compliment del previst als articles 63.3 i 154.1 i 3 de Llei 9/2017. QUART.- Comunicar la informació contractual pertinent a la Plataforma de Rendició de Comptes d'Entitats Locals del registre telemàtic del Tribunal de Comptes ([www.rendiciondecuentas.es](http://www.rendiciondecuentas.es)) i publicar l’adjudicació al Registre de Contractes del Sector Públic. CINQUÈ.- Conforme la documentació aportada pel licitador, es recorda a l’adjudicatari que, una vegada adjudicat el contracte o a més tardar abans d’iniciar els treballs, haurà d’aportar la següent documentació: Annex adjunt a aquest decret sobre Declaració d’absència de conflicte d’interessos signat

Importe adjudicado

18.037,73 € -25%

Participantes

2

Fecha adjudicación

06/03/2023

Lote 5

Adjudicado

Lote núm. 5: Auditoría

Importe

5324,00 €

Importe sin impuestos

4400,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

DECRET.- 1.- Vista la proposta efectuada per la Mesa de Contractació de data 8 de febrer de 2023 per a la contractació de «Contrato mixto del despliegue del centro operativo de Ciberseguridad del Ayuntamiento de Eivissa (incluidos Patronatos municipales y Consorcio Incluyendo el suministro de equipamiento y servicio. Next Generation». 2.- Vista l'acta de la Mesa de Contractació de data 22 de febrer de 2023, a la que s'acorda acceptar la documentació presentada per l'entitat seleccionada per l'adjudicació en relació al lot núm. 2 i 5, considerant acreditada la capacitat d'obrar i la solvència exigida per a l'execució del contracte. De conformitat amb el que estableix l’article 159 de la Llei 9/2017 8 novembre de Contractes del Sector Públic, atesa la recepció en temps i forma de la documentació sol·licitada. Vist l'informe de fiscalització favorable amb data de 7 / de març / 2023. En virtut de les atribucions que m'han estat delegades mitjançant decret núm 2019/3897 de data 20 de juny de 2019, la regidora delegada de l'àrea de Contractació i Patrimoni dicta la següent: RESOLUCIÓ ... SEGON.- Adjudicar el present contracte licitat pel procediment obert simplificat, en relació al lot núm. 5, amb l'entitat S2 GRUPO DE INNOVACIÓN EN PROCESOS ORGANIZATIVOS, S.L., con NIF B96863444, com autora de la proposició més avantatjosa, en les condicions del Plec de Condicions que obra a l'expedient, i per la quantitat de quatre mil cinquanta euros (4.050 €), més IVA de vuit-cents cinquanta euros amb cinquanta cèntims (850,50 €), el que fa un total de quatre mil nou-cents euros amb cinquanta cèntims (4.900,50 €). TERCER.- Publicar el present decret a la Plataforma de contractació del sector públic estatal segons el que preveuen els articles 63 i 151 de la Llei 9/2017 8 novembre. Comunicar als adjudicataris i a la resta de licitadors que disposen de l’acta de la Mesa de contractació amb la valoració de les ofertes i proposta d'adjudicació publicada a la Plataforma de contractació del sector públic estatal. QUART.- Formalitzar el contracte amb l'adjudicatària dins un termini no superior a cinc dies naturals a comptar des del següent a aquell en què s'hagi rebut requeriment a l'efecte, una vegada transcorregut un termini de deu dies naturals des de la remissió de la notificació de l'adjudicació als licitadors sense que s'hagi interposat recurs especial en matèria de contractació que porti aparellada la suspensió de la formalització tot allò de conformitat amb els articles 44 i 153.3 de Llei 9/2017). Publicar anunci de formalització del contracte a la Plataforma de contractació del Sector públic i Diari oficial de la Unió Europea en compliment del previst als articles 63.3 i 154.1 i 3 de Llei 9/2017. Publicar anunci de formalització del contracte a la Plataforma de contractació del Sector públic i Diari oficial de la Unió Europea en compliment del previst als articles 63.3 i 154.1 i 3 de Llei 9/2017. CINQUÈ.- Comunicar la informació contractual pertinent a la Plataforma de Rendició de Comptes d'Entitats Locals del registre telemàtic del Tribunal de Comptes ([www.rendiciondecuentas.es](http://www.rendiciondecuentas.es)) i publicar l’adjudicació al Registre de Contractes del Sector Públic. SISÈ.- Conforme la documentació aportada pel licitador, es recorda a l’adjudicatari ...

Importe adjudicado

4900,50 € -8%

Participantes

2

Fecha adjudicación

08/03/2023