Licitaciones.io

Registro gratuito

Licitaciones.io Logo

Lugar de ejecución

Illes balears, Islas baleares, España

Anuncio de Licitación

28/03/2025

Perfil del contratante

Anuncio de Pliegos

28/03/2025

Perfil del contratante

Fin Plazo Presentación

11/04/2025

Finalizado

Anuncio de Adjudicación

10/06/2025

Perfil del contratante

Anuncio de Formalización

11/06/2025

Perfil del contratante

¿Tienes alguna pregunta sobre la licitación?

Nuestra IA está aquí para ayudarte. Pregunta lo que necesites y obtén respuestas rápidas y precisas sin tener que leer toda la documentación.

Licitación Servicios renovación licencias Microsoft

Licitaciones públicas: Servicios renovación licencias Microsoft. Ayuntamiento de Eivissa, Illes Balears.

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Eivissa

Perfil del contratante

Ayuntamiento de Eivissa

Datos generales

Estado

Resuelta

Presupuesto base de licitación

56.404,15 €

Importe sin impuestos

46.615,00 €

Valor estimado del contrato

46.615,00 €

Referencia

Ver

Enlace a la fuente oficial

Link

Publicación

28/03/2025

Ultima actualización

11/06/2025

Periodo estimado Inicio

-

Periodo estimado Final

-

Duración

3 Años

Códigos CPV

72267000 - Servicios de mantenimiento y reparación de software

Título oficial

Serveis renovació llicències Microsoft

Proceso de licitación

Proceso

Abierto simplificado

Urgencia

Ordinaria

Sistema de contratación

No aplica

Método de envío

Electrónica

Plazo de presentación ofertas

Hasta 11/04/2025

Presentación

A uno o varios lotes

Cantidad máxima de presentación de lotes

2

Cantidad máxima de lotes adjudicados

2

Período disponibilidad documentos

-

Términos y Calificaciones

Calificaciones específicas

  • No prohibición para contratar - No prohibición para contratar
  • No estar incurso en incompatibilidades - No estar incurso en incompatibilidades
  • Capacidad de obrar - Capacidad de obrar
  • Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social - Cumplimiento con las obligaciones con la Seguridad Social
  • Cumplimiento con las obligaciones tributarias - Cumplimiento con las obligaciones tributarias

Términos de adjudicación

  • Oferta económica: 100%

Documentos

Lotes y adjudicación

Lote 1

Adjudicado

Lot 1: Renovació de les llicències incloses al contracte Open Value de Microsoft V6297438

Importe

21.683,20 €

Importe sin impuestos

17.920,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

1.- Vista la proposta efectuada per la Mesa de Contractació de data 21 de maig de 2025 per a la contractació de “Serveis renovació llicències Microsoft, per lots”. 2.- Vista l'acta de la Mesa de Contractació de data 04 de juny de 2025, a la que s'acorda acceptar la documentació presentada per l'entitat seleccionada per l'adjudicació, considerant acreditada la capacitat d'obrar exigida per a l'execució del contracte. De conformitat amb el que estableix l’article 159.6 de la Llei 9/2017 8 novembre de Contractes del Sector Públic, atesa la recepció en temps i forma de la documentació sol·licitada. Vist l'informe de fiscalització favorable amb data de 6 / de juny / 2025. En virtut de les atribucions que m'han estat delegades mitjançant decret núm 2023/5709 de data 22 de juny de 2023, la regidora delegada de l'àrea de Contractació dicta la següent: PRIMER.- Adjudicar el present contracte licitat pel procediment obert abreujat simplificat en relació al lot núm. 1 "Renovació de les llicències incloses al contracte Open Value de Microsoft V6297438" amb l'entitat DISPROIN LEVANTE, S.L., amb CIF núm. B46589420, com autora de la proposició més avantatjosa, en les condicions del Plec de Condicions que obra a l'expedient, i per la quantitat de quinze mil cinc-cents cinquanta-quatre euros amb cinquanta-sis cèntims (15.554,56 €), mes IVA de tres mil dos-cents seixanta-sis euros amb quaranta-sis cèntims (3.266,46 €), sent un total de divuit-mil vuit-cents vint-i-un euros amb dos cèntims (18.821,02 €). SEGON.- Considerar que el contracte es perfecciona amb la notificació del decret d'adjudicació per part del contractista atès que el preveu l'article 159.6 LCSP en relació a les clàusules 18 a 20 del Plec de clàusules administratives particulars. TERCER.- El termini màxim d'execució es de 2 anys comptats des de l’activació de les llicències relacionades, de conformitat amb l'article 159.6 i 300 Llei 9/2017 i lletra C) del Quadre de característiques del contracte adjunt al plec. QUART.- Publicar el present decret a la Plataforma de contractació del sector públic estatal segons el que preveuen els articles 63, 151 i 159.6 de la Llei 9/2017 8 novembre. Comunicar als adjudicataris i a la resta de licitadors que disposen de l’Acta de la Mesa de contractació amb la valoració de les ofertes i proposta d'adjudicació publicada a la Plataforma de contractació del sector públic estatal.

Importe adjudicado

18.821,02 € -13%

Participantes

2

Fecha adjudicación

06/06/2025

Lote 2

Adjudicado

Lot 2: Renovació de les llicències incloses al contracte Open Value de Microsoft V8750945

Importe

34.720,95 €

Importe sin impuestos

28.695,00 €

Adjudicación

Motivo de adjudicación

1.- Vista la proposta efectuada per la Mesa de Contractació de data 21 de maig de 2025 per a la contractació de “Serveis renovació llicències Microsoft, per lots”. 2.- Vista l'acta de la Mesa de Contractació de data 04 de juny de 2025, a la que s'acorda acceptar la documentació presentada per l'entitat seleccionada per l'adjudicació, considerant acreditada la capacitat d'obrar exigida per a l'execució del contracte. De conformitat amb el que estableix l’article 159.6 de la Llei 9/2017 8 novembre de Contractes del Sector Públic, atesa la recepció en temps i forma de la documentació sol·licitada. Vist l'informe de fiscalització favorable amb data de 6 / de juny / 2025. En virtut de les atribucions que m'han estat delegades mitjançant decret núm 2023/5709 de data 22 de juny de 2023, la regidora delegada de l'àrea de Contractació dicta la següent: PRIMER.- Adjudicar el present contracte licitat pel procediment obert abreujat simplificat en relació al lot núm. 2 "Renovació de les llicències incloses al contracte Open Value de Microsoft V8750945" amb l'entitat DISPROIN LEVANTE, S.L., amb CIF núm. B46589420, com autora de la proposició més avantatjosa, en les condicions del Plec de Condicions que obra a l'expedient, i per la quantitat de vint mil set-cents deu euros amb setanta-quatre cèntims (20.710,74 €), mes IVA de quatre mil tres-cents quaranta-nou euros amb vint-i-sis cèntims (4.349,26 €), sent un total de vint-i-cinc mil seixanta euros (25.060 €). Atès l'informe del servei que promou la contractació i el plec de prescripcions SEGON.- Considerar que el contracte es perfecciona amb la notificació del decret d'adjudicació per part del contractista atès que el preveu l'article 159.6 LCSP en relació a les clàusules 18 a 20 del Plec de clàusules administratives particulars. TERCER.- El termini màxim d'execució es de 3 anys comptats des de l’activació de les llicències relacionades, de conformitat amb l'article 159.6 i 300 Llei 9/2017 i lletra C) del Quadre de característiques del contracte adjunt al plec. QUART.- Publicar el present decret a la Plataforma de contractació del sector públic estatal segons el que preveuen els articles 63, 151 i 159.6 de la Llei 9/2017 8 novembre. Comunicar als adjudicataris i a la resta de licitadors que disposen de l’Acta de la Mesa de contractació amb la valoració de les ofertes i proposta d'adjudicació publicada a la Plataforma de contractació del sector públic estatal.

Importe adjudicado

25.060,00 € -28%

Participantes

2

Fecha adjudicación

06/06/2025